VOĽBY 2018

Výsledky všetkých kandidátov 2018 (zápisnica)

Oznámenie kandidatúry v komunálnych voľbách

Predseda nášho OZ – Ján Vaľko sa rozhodol kandidovať v jesenných komunálnych voľbách  na kandidátke trojkoalície SaS, OĽANO a SPOLU (ako nečlen politickej strany/nezávislý).

Kto som?

Volám sa Ján Vaľko, mám 47 rokov a ak by som sám seba mal opísať pár vetami, znelo by to asi následovne:

Občiansky aktivista, ktorý už viac ako 6 rokov vedie občianske združenie ZA ČISTÝ POPRAD. Skončený ekonóm a právnik, s bohatými životnými skúsenosťami a s ambíciou prispieť k SLUŠNEJ ZMENE pri spravovaní mesta Poprad. Človek s veľkou vytrvalosťou a zmyslom pre spravodlivosť. Nemám rád odpovede neviem, nedá sa ale vždy sa snažím hľadať riešenia. Poprad má veľký potenciál, avšak musí dostať šancu aby o jeho osude rozhodovali slušní a kompetentní ľudia, ktorí nebudú sledovať svoje záujmy alebo záujmy pár vyvolených.

Prečo kandidujem?

Kandidujem preto, že nechcem veci len kritizovať ale chcem ich aj aktívne meniť. Počas aktivít nášho občianskeho združenia som zistil, že je veľa vecí, ktoré by bolo možné zlepšiť už na úrovni mesta (napr. územný plán je neskutočný nástroj na riešenie mnohých problémov). Taktiež veľa každodenných problémov sa nerieši niekde v Bratislave alebo v Prešove – ale dajú a majú sa riešiť priamo u  nás v meste. Len musia byť správni ľudia na správnom mieste. Kandidujem ako nečlen politickej strany na spoločnej kandidátke troch strán: SaS, Obyčajní ľudia a SPOLU – nakoľko tieto strany sú mi hodnotovo blízke a som presvedčený, že TÍM vie dosiahnuť VIAC ako jednotlivec.

Koho chcem zastupovať v prípade zvolenia, čo sú moje priority?

Chcem zastupovať všetkých slušných ľudí bez ohľadu na stranícku príslušnosť, mladých aj starších občanov. Chcem zastupovať záujmy všetkých mestkých častí a prispieť k SLUŠNEJ ZMENE pri riadení mesta.